Manęs klausia, apie kokią mikrobriauną aš kalbu, kai galandu įrankius. Matyt tai yra tas atvejis, kada geriau vieną kartą pamatyti nei šimtą kartų išgirsti.
Schemoje pateiktas padidintas geležtės vaizdas iš šono. Standartinis galandimo kampas yra 25°. Taip kalto ar obliaus geležtės išgalandamos dar gamyklose. Siekiant pagerinti pjovimo briaunos atsparumą, nedidelis jos galiukas galandamas 2-3 laipsniais didesniu kampu. Taip ant geležtės galo suformuojama maždaug 2 – 3 mm pločio mikrobriauna. Dar vienas jos privalumas yra tai, kad, jūsų įrankiui atšipus, reikės galąsti tik tą 2-3 mm pločio geležtės galiuką. Tai taupo laiką ir brangius galandimo akmenis.
Ar mikrobriauna yra būtina?
Ne, ji nėra būtina. Bet, kaip ir rašiau anksčiau, ji padidina atsparumą, taupo laiką ir galandimo priemones.
Jei ji padidina atsparumą, tai kodėl iš karto neišgaląsti įrankio kitu kampu?
Dauguma įrankių galandami 25° kampu. Tai yra kompromisas tarp 30° kampo kietai medienai ir 20° minkštai medienai. Žinoma, galima turėti du komplektus kaltų su skirtingais kampais be mikrobriaunos, bet lieka būtinybė galąsti visą pjovimo briaunos plokštumą. Tai reikalauja daugiau laiko, sąnaudų ir pastangų.
Kaip suformuoti mikrobriauną?
Galąsdamas įrankius, aš naudoju geležtės laikiklį-kreipiančiąją ir iš anksto paruoštą kampų nustatymo šabloną. Kaip galąsti kaltą ir formuoti mikrobriauną, žiūrėkite šiame video:
Jei kilo klausimų, rašykite ir komentuokite
Su pagarba Vitalijus Ramelis
Labai aiskai viskas parodyta. Dekoju!
Džiaugiuosi, kad žinutė buvo naudinga.